Hypoteční úvěry slouží nejen k financování bydlení, ale vyznačují se i zástavním právem k nemovitosti. Vedle stavebního spoření se jedná o nejčastěji využívanou formu financování bydlení. Variabilita produktu ovšem umožňuje financování i jiných záměrů, jako například osobního automobilu, bazénu či jiných vícenákladových účelů.

Typy hypoték:

  • Klasické hypotéky za účelem bydlení – účelem je investice do vlastního bydlení, např. koupě, výstavba, nebo rekonstrukce rodinného domu nebo bytu. V dnešní době je také častým účelem refinancování svého stávajícího hypotečního úvěru.
  • Neúčelové, tzv. „americké“ hypotéky – možnost získání neúčelového úvěru zajištěného nemovitostí za výhodnější úrokovou sazbu než u klasické spotřebitelské půjčky.
  • Předhypoteční úvěr – úvěry, kdy klient dočasně nedisponuje nemovitostí k zástavě.

Proč řešit hypotéku s námi

  • nestranný výběr z jedenácti bank a čtyř stavebních spořitelen,
  • možnost individuálního snížení úrokových sazeb,
  • nemusíte chodit na pobočky,
  • pomoc s kompletací dokumentů.

Refinancování hypotečních úvěrů

Pro refinancování hypotéky hovoří spousta kladů při minimu rizik. Míra „výhodnosti“ splacení úvěru úvěrem je však v každé konkrétní situaci různá. Pomůžeme Vám zanalyzovat Vaši stávající hypotéku a rozhodnout se, zda-li není čas říct svému starému úvěru sbohem.

Konsolidace stávajících úvěrů

Jde o velmi účinný a stále oblíbenější nástroj jak ušetřit na splátkách úvěrů a získat větší přehled nad svými financemi. Konsolidace půjček nebo konsolidace úvěrů se dá aplikovat téměř na všechny druhy půjček nebo úvěrů. Konsolidace půjček znamená sloučení několika půjček nebo úvěrů do jednoho. Pokud máte jednu či dvě půjčky, není to až takový problém, ale pokud počet různých úvěrů narůstá, ztrácíte přehled nad tím, kam všude a kolik vlastně peněz z rodinného rozpočtu na splátky půjček odchází.